GA0402Y333KXJAC31G
Buy GA0402Y333KXJAC31G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. GA0402Y333KXJAC31G
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 0.033UF 16V X7R 0402
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:16V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.024" (0.60mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Failure Rate:-
Detailed Description:0.033µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
Capacitance:0.033µF