GA0402A6R8CXAAP31G
Buy GA0402A6R8CXAAP31G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. GA0402A6R8CXAAP31G
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 6.8PF 50V C0G/NP0 0402
(In US Dollars)
10000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±0.25pF
Thickness (Max):0.024" (0.60mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Failure Rate:-
Detailed Description:6.8pF ±0.25pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
Capacitance:6.8pF