G5015M24B-RSR
Mechatronics
G5015M24B-RSR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy G5015M24B-RSR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. G5015M24B-RSR
Manufacturer Mechatronics
Description FAN AXIAL 50X15MM 24VDC
(In US Dollars)
100 pcs
Data sheet
Width:15.00mm
Weight:0.077 lb (34.93g)
Voltage Range:-
Voltage - Rated:24VDC
Termination:2 Wire Leads
Static Pressure:0.110 in H2O (27.4 Pa)
Size / Dimension:Square - 50mm L x 50mm H
Series:G5015
RPM:4500 RPM
Operating Temperature:-
Noise:24.0 dB(A)
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Frame:Polybutylene Terephthalate (PBT)
Material - Blade:Polybutylene Terephthalate (PBT)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Ingress Protection:-
Features:-
Fan Type:Tubeaxial
Current Rating:0.140A