G1338S12B1-FSR-TTL
Mechatronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy G1338S12B1-FSR-TTL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. G1338S12B1-FSR-TTL
Manufacturer Mechatronics
Description FAN AXIAL 127X38MM TACH 12VDC
(In US Dollars)
100 pcs
Data sheet
Width:38.00mm
Weight:0.784 lb (355.62g)
Voltage Range:-
Voltage - Rated:12VDC
Termination:3 Wire Leads
Static Pressure:0.240 in H2O (59.8 Pa)
Size / Dimension:Square - 127mm L x 127mm H
Series:G1338
RPM:2000 RPM
Operating Temperature:-
Noise:37.0 dB(A)
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Frame:Polybutylene Terephthalate (PBT)
Material - Blade:Polybutylene Terephthalate (PBT)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Ingress Protection:-
Features:Speed Sensor (Tach)
Fan Type:Tubeaxial
Current Rating:0.350A