FXO-PC735RGB-312.5
IDT (Integrated Device Technology)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy FXO-PC735RGB-312.5 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy FXO-PC735RGB-312.5 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | FXO-PC735RGB-312.5 |
|---|---|
| Manufacturer | IDT (Integrated Device Technology) |
| Description | OSC XO 312.5MHZ LVPECL SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 50 pcs | 100 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $7.51 | $7.072 | $6.851 | $6.63 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3.3V |
|---|---|
| Type: | XO (Standard) |
| Size / Dimension: | 0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm) |
| Series: | XPRESSO™ FXO-PC73 |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Strip |
| Package / Case: | 6-SMD, No Lead |
| Output: | LVPECL |
| Other Names: | 631-1217 631-1217-1 631-1217-1-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.055" (1.40mm) |
| Function: | Enable/Disable |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Frequency: | 312.5MHz |
| Detailed Description: | 312.5MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead |
| Current - Supply (Max): | 120mA |
| Current - Supply (Disable) (Max): | - |
| Base Resonator: | Crystal |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply FXO-PC735RGB-312.5, use the request quote form to request FXO-PC735RGB-312.5 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number FXO-PC735RGB-312.5.The price and lead time for FXO-PC735RGB-312.5 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# FXO-PC735RGB-312.5.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

