FX5(100)-240X240T2900
KEMET
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy FX5(100)-240X240T2900 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy FX5(100)-240X240T2900 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | FX5(100)-240X240T2900 |
|---|---|
| Manufacturer | KEMET |
| Description | FLEX SUPPRESSOR / NOISE SUPPRESS |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $24.24 | $22.422 | $20.604 | |||
| 100 pcs | 250 pcs | 500 pcs | |||
| $19.15 | $17.574 | $16.726 | |||
Specifications
Data sheet
| Width: | 9.449" (240.00mm) |
|---|---|
| Type: | Absorbing Sheet |
| Thickness - Overall: | 0.004" (0.11mm) |
| Shape: | Square |
| Series: | - |
| Other Names: | 399-18334 UFSFX5010AT290 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Material: | Polymer, Magnetic Powder |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 16 Weeks |
| Length: | 9.449" (240.00mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Adhesive: | Non-Conductive, Double Sided |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply FX5(100)-240X240T2900, use the request quote form to request FX5(100)-240X240T2900 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number FX5(100)-240X240T2900.The price and lead time for FX5(100)-240X240T2900 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# FX5(100)-240X240T2900.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

