FX4C3-32P-1.27DSA(71)
Hirose
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy FX4C3-32P-1.27DSA(71) with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy FX4C3-32P-1.27DSA(71) with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | FX4C3-32P-1.27DSA(71) |
|---|---|
| Manufacturer | Hirose Electric Co Ltd |
| Description | CONN HDR 32POS 1.27MM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $3.55 | |||||
Specifications
Data sheet
| Series: | FX4 |
|---|---|
| RoHS Status: | Bulk |
| Other Names: | 574-0032-4-71 |
| Number of Rows: | 2 |
| Number of Positions: | 32 |
| Number of Conductors: | 0.050" (1.27mm) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Manufacturer Part Number: | FX4C3-32P-1.27DSA(71) |
| Length - Post (Mating): | 8mm, 10mm, 11mm |
| Height Above Board: | 0.275" (6.99mm) |
| Features: | - |
| Expanded Description: | 32 Position Connector Header, Outer Shroud Contacts Through Hole Gold |
| Description: | CONN HDR 32POS 1.27MM |
| Contact Finish Thickness: | Gold |
| Connector Type: | Header, Outer Shroud Contacts |
| Cable Diameter: | 8µin (0.20µm) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply FX4C3-32P-1.27DSA(71), use the request quote form to request FX4C3-32P-1.27DSA(71) pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number FX4C3-32P-1.27DSA(71).The price and lead time for FX4C3-32P-1.27DSA(71) depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# FX4C3-32P-1.27DSA(71).We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

