FX23-100P-0.5SV20
Hirose
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy FX23-100P-0.5SV20 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy FX23-100P-0.5SV20 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | FX23-100P-0.5SV20 |
|---|---|
| Manufacturer | Hirose |
| Description | CONN HDR 0.5MM 100POS SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $5.48 | $5.256 | $4.818 | |||
| 50 pcs | 100 pcs | 250 pcs | |||
| $4.599 | $4.38 | $3.833 | |||
Specifications
Data sheet
| Series: | FunctionMax™ FX23 |
|---|---|
| Pitch: | 0.020" (0.50mm) |
| Packaging: | Tray |
| Other Names: | FX23-100P-0.5SV20-ND H125038 |
| Number of Rows: | 2 |
| Number of Positions: | 104 (100 + 4 Power) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Mated Stacking Heights: | 20mm, 30mm |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 16 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height Above Board: | 0.703" (17.85mm) |
| Features: | Board Guide |
| Detailed Description: | 104 (100 + 4 Power) Position Connector Header, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold |
| Contact Finish Thickness: | 3.90µin (0.099µm) |
| Contact Finish: | Gold |
| Connector Type: | Header, Outer Shroud Contacts |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply FX23-100P-0.5SV20, use the request quote form to request FX23-100P-0.5SV20 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number FX23-100P-0.5SV20.The price and lead time for FX23-100P-0.5SV20 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# FX23-100P-0.5SV20.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
