FX2-100P-1.27SV
Hirose
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy FX2-100P-1.27SV with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. FX2-100P-1.27SV
Manufacturer Hirose
Description CONN HEADR STR 100POS 1.27MM SMD
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Type:-
Termination:Solder
Series:FX2
Other Names:*FX2-100P-1.27SV
H4320
Number of Rows:2
Number of Positions:100
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Flange Feature:-
Features:-
Detailed Description:100 Position Plug Connector Surface Mount Solder