FX2-100P-1.27DSL(71)
Hirose
FX2-100P-1.27DSL(71)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy FX2-100P-1.27DSL(71) with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. FX2-100P-1.27DSL(71)
Manufacturer Hirose
Description CONN HEADER RA 100POS 1.27MM
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 44 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs35 pcs70 pcs105 pcs
Data sheet
Type:-
Termination:Solder
Series:FX2
Other Names:FX2-100P-1.27DSL(71)-ND
H123313
Number of Rows:2
Number of Positions:100
Mounting Type:Through Hole, Right Angle
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Flange Feature:-
Features:Board Lock
Detailed Description:100 Position Plug Connector Through Hole, Right Angle Solder