FX1901-0001-0100-L
Agastat Relays / TE Connectivity
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy FX1901-0001-0100-L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy FX1901-0001-0100-L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | FX1901-0001-0100-L |
|---|---|
| Manufacturer | Agastat Relays / TE Connectivity |
| Description | SENSOR TENSE LOAD CELL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 5 pcs | 10 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $36.91 | $35.23 | $31.874 | |||
| 25 pcs | 50 pcs | 100 pcs | |||
| $29.358 | $26.003 | $25.164 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 5V |
|---|---|
| Series: | - |
| Sensor Type: | Load Cell |
| Output: | Voltage |
| Other Names: | 223-1530 |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 50°C |
| Operating Force: | 45.36kgf (100lbs) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Load Cell Force Sensor 45.36kgf (100lbs) |
| Actuator Type: | Pushbutton |
| Actuator Style/Size: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply FX1901-0001-0100-L, use the request quote form to request FX1901-0001-0100-L pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number FX1901-0001-0100-L.The price and lead time for FX1901-0001-0100-L depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# FX1901-0001-0100-L.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

