FWSS 002
B&F Fastener Supply
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy FWSS 002 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy FWSS 002 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | FWSS 002 |
|---|---|
| Manufacturer | B&F Fastener Supply |
| Description | WASHER FLAT #2 STAINLESS STEEL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 100 pcs | 1000 pcs | |||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.035 | $0.028 | ||||
Specifications
Data sheet
| Type: | Flat |
|---|---|
| Thread/Screw/Hole Size: | #2 |
| Thickness: | 0.020" (0.51mm) |
| Series: | - |
| Plating: | - |
| Other Names: | FWSS002 H733 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Material: | Stainless Steel |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Diameter - Outside: | 0.248" (6.30mm) |
| Diameter - Inside: | 0.098" (2.49mm) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply FWSS 002, use the request quote form to request FWSS 002 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number FWSS 002.The price and lead time for FWSS 002 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# FWSS 002.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

