FWPC10024-D5F-NC
ICCNexergy (Inventus Power)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy FWPC10024-D5F-NC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy FWPC10024-D5F-NC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | FWPC10024-D5F-NC |
|---|---|
| Manufacturer | ICCNexergy (Inventus Power) |
| Description | AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 100W |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Weight: | 2.4 lbs (1.1kg) |
|---|---|
| Voltage - Output: | 24V |
| Voltage - Input: | 110VAC |
| Size / Dimension: | - |
| Series: | FWPC100 |
| Region Utilized: | North America |
| Power (Watts): | 100W |
| Polarization: | - |
| Output Connector: | DIN, 5 Pin |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 40°C |
| No Load Power Consumption: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Type: | Cord (Sold Separately) |
| Input Connector: | - |
| Form: | Desktop (Class II) |
| Efficiency: | 80% |
| Detailed Description: | 24V 100W AC/DC External Desktop (Class II) Adapter Cord (Sold Separately) Input |
| Current - Output (Max): | 4.15A |
| Cord Length: | - |
| Approvals: | - |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply FWPC10024-D5F-NC, use the request quote form to request FWPC10024-D5F-NC pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number FWPC10024-D5F-NC.The price and lead time for FWPC10024-D5F-NC depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# FWPC10024-D5F-NC.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
