FW2500025Z
Diodes Incorporated
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy FW2500025Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy FW2500025Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | FW2500025Z |
|---|---|
| Manufacturer | Diodes Incorporated |
| Description | CRYSTAL 25MHZ 20PF SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 3000 pcs | 6000 pcs | |||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.653 | $0.63 | ||||
Specifications
Data sheet
| Type: | MHz Crystal |
|---|---|
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
| Series: | SaRonix-eCera™ FW |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Other Names: | FW2500025ZTR |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 80°C |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Load Capacitance: | 20pF |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.022" (0.55mm) |
| Frequency Tolerance: | ±30ppm |
| Frequency Stability: | ±30ppm |
| Frequency: | 25MHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 50 Ohms |
| Detailed Description: | 25MHz ±30ppm Crystal 20pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply FW2500025Z, use the request quote form to request FW2500025Z pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number FW2500025Z.The price and lead time for FW2500025Z depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# FW2500025Z.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


