FW.91.TNC.M
Taoglas
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy FW.91.TNC.M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy FW.91.TNC.M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | FW.91.TNC.M |
|---|---|
| Manufacturer | Taoglas |
| Description | RF ANT 892MHZ/1.9GHZ WHIP STR |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $16.78 | $16.217 | $15.658 | |||
Specifications
Data sheet
| VSWR: | - |
|---|---|
| Termination: | Connector, TNC Male |
| Series: | - |
| Return Loss: | - |
| Packaging: | Bulk |
| Other Names: | 931-1197 FW91TNCM |
| Number of Bands: | 2 |
| Mounting Type: | Connector Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Height (Max): | 10.039" (255.00mm) |
| Gain: | 3dBi, 4.5dBi |
| Frequency Range: | 824MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 2.17GHz |
| Frequency Group: | UHF (300 MHz ~ 1 GHz), UHF (1 GHz ~ 2 GHz) |
| Frequency (Center/Band): | 892MHz, 1.9GHz |
| Features: | - |
| Detailed Description: | 892MHz, 1.9GHz GSM Whip, Straight RF Antenna 824MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 2.17GHz 3dBi, 4.5dBi Connector, TNC Male Connector Mount |
| Applications: | GSM |
| Antenna Type: | Whip, Straight |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply FW.91.TNC.M, use the request quote form to request FW.91.TNC.M pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number FW.91.TNC.M.The price and lead time for FW.91.TNC.M depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# FW.91.TNC.M.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

