FVTS10R1E50R00JE
Electro-Films (EFI) / Vishay
FVTS10R1E50R00JE
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy FVTS10R1E50R00JE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. FVTS10R1E50R00JE
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description RES CHAS MNT 50 OHM 5% 12W
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±260ppm/°C
Size / Dimension:0.313" Dia x 1.750" L (7.94mm x 44.45mm)
Series:FVTS
Resistance:50 Ohms
Power (Watts):12W