FTLX3813M333
Finisar Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy FTLX3813M333 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. FTLX3813M333
Manufacturer Finisar Corporation
Description TXRX DWDM EML 100GHZ APD XFP
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Wavelength:1551nm
Voltage - Supply:3.3V, 5V
Series:-
Other Names:1133238
Mounting Type:Pluggable, XFP
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:Fiber Optic Transceiver Module Ethernet 8.5 ~ 11.32Gbps 1551nm 3.3V, 5V LC Duplex Pluggable, XFP