FSBS10CH60
onsemi
FSBS10CH60
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy FSBS10CH60 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. FSBS10CH60
Manufacturer onsemi
Description RAIL/600V/10A Smart Power Module for Invertek
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 1264 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Isolation:2500Vrms
Voltage:600V
Type:IGBT
Series:Motion-SPM®
Package / Case:27-PowerDIP Module (1.205", 30.60mm)
Other Names:FSBS10CH60_NL
FSBS10CH60_NL-ND
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Detailed Description:Power Driver Module IGBT 3 Phase 600V 10A 27-PowerDIP Module (1.205", 30.60mm)
Current:10A