FSAM20SH60A
AMI Semiconductor / ON Semiconductor
FSAM20SH60A
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy FSAM20SH60A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. FSAM20SH60A
Manufacturer AMI Semiconductor / ON Semiconductor
Description SMART POWER MODULE 20A SPM32-AA
(In US Dollars)
48 pcs
Data sheet
Voltage - Isolation:2500Vrms
Voltage:600V
Type:IGBT
Series:Motion SPM® 2
Package / Case:32-PowerDIP Module (1.370", 34.80mm)
Other Names:FSAM20SH60A_NL
FSAM20SH60A_NL-ND
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:Power Driver Module IGBT 3 Phase 600V 20A 32-PowerDIP Module (1.370", 34.80mm)
Current:20A