FS35R12W1T4B11BOMA1
International Rectifier (Infineon Technologies)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy FS35R12W1T4B11BOMA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. FS35R12W1T4B11BOMA1
Manufacturer International Rectifier (Infineon Technologies)
Description MOD IGBT LOW PWR EASY1B-2
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS Compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
24 pcs
Data sheet
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):1200V
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic:2.25V @ 15V, 35A
Supplier Device Package:Module
Series:-
Power - Max:225W
Package / Case:Module
Other Names:FS35R12W1T4_B11
SP000790752
Operating Temperature:-40°C ~ 150°C
NTC Thermistor:Yes
Mounting Type:Chassis Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Input Capacitance (Cies) @ Vce:2nF @ 25V
Input:Standard
IGBT Type:Trench Field Stop
Detailed Description:IGBT Module Trench Field Stop Three Phase Inverter 1200V 65A 225W Chassis Mount Module
Current - Collector Cutoff (Max):1mA
Current - Collector (Ic) (Max):65A