FS30R06XL4BOMA1
International Rectifier (Infineon Technologies)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy FS30R06XL4BOMA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. FS30R06XL4BOMA1
Manufacturer International Rectifier (Infineon Technologies)
Description MOD IGBT LOW PWR EASY1-1
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS Compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
20 pcs
Data sheet
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):600V
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic:2.55V @ 15V, 30A
Supplier Device Package:Module
Series:-
Power - Max:119W
Package / Case:Module
Other Names:FS30R06XL4
SP000100284
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
NTC Thermistor:Yes
Mounting Type:Chassis Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Input Capacitance (Cies) @ Vce:1.35nF @ 25V
Input:Standard
IGBT Type:-
Detailed Description:IGBT Module Full Bridge Inverter 600V 35A 119W Chassis Mount Module
Current - Collector Cutoff (Max):5mA
Current - Collector (Ic) (Max):35A