FS3000/6000A-TF-4-II
Fluke Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy FS3000/6000A-TF-4-II with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. FS3000/6000A-TF-4-II
Manufacturer Fluke Electronics
Description FS3000A/6000A 4-PH 36-INCH THIN
Lead Free Status / RoHS Status Not applicable / Not applicable
Call
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Type:Current Meter, Clamp/Probe (Add On)
Specifications:Measures AC Current to 6000A, BNC Interface
Series:-
Ratings:CAT III 1000V, CAT IV 600V
Other Names:4531828
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Detailed Description:Current Meter, Clamp/Probe (Add On) CAT III 1000V, CAT IV 600V Measures AC Current to 6000A, BNC Interface