FPDB60PH60B
onsemi
FPDB60PH60B
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy FPDB60PH60B with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. FPDB60PH60B
Manufacturer onsemi
Description PFC Intelligent Power Module, 600V, 60A
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 286 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Isolation:2500Vrms
Voltage:600V
Type:IGBT
Series:PFC SPM® 3
Package / Case:27-PowerDIP Module (1.205", 30.60mm)
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Detailed Description:Power Driver Module IGBT 2 Phase 600V 60A 27-PowerDIP Module (1.205", 30.60mm)
Current:60A