FO5HSCBE33.333-T1
Fox Electronics
FO5HSCBE33.333-T1
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy FO5HSCBE33.333-T1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. FO5HSCBE33.333-T1
Manufacturer Fox Electronics
Description OSC XO 33.333MHZ HCMOS SMD
(In US Dollars)
1000 pcs3000 pcs5000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:3.3V
Type:XO (Standard)
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Series:F535L
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Output:HCMOS
Other Names:631-1443-2
F535L-33.333
FO5HSCBE33.333
Operating Temperature:-10°C ~ 70°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.051" (1.30mm)
Function:Standby (Power Down)
Frequency Stability:±50ppm
Frequency:33.333MHz
Detailed Description:33.333MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 3.3V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):20mA