FN9289E-10-06
Buy FN9289E-10-06 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. FN9289E-10-06
Manufacturer Schaffner EMC, Inc.
Description PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL
Lead Free Status / RoHS Status
In stock 40 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs
50 pcs100 pcs250 pcs
Data sheet
Voltage - UL:250VAC
Voltage - IEC:-
Termination:Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Switch Features:Switch On-Off
Series:FN 9280
Panel Thickness:0.039" ~ 0.098" (1.00mm ~ 2.50mm)
Panel Cutout Dimensions:Rectangular - 28.80mm x 47.80mm
Packaging:Bulk
Other Names:812404
Number of Positions:3
Mounting Type:Panel Mount, Snap-In
Material Flammability Rating:UL94 V-2
Ingress Protection:IP40
Fuse Holder, Drawer:Fuse Holder, Twin Fused
Fuse:Yes
Filter Type:Filtered (EMI, RFI) - Commercial, Medical
Features:-
Current - UL:10A