FN9244ER-15-06
Buy FN9244ER-15-06 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. FN9244ER-15-06
Manufacturer Schaffner EMC, Inc.
Description PWR ENT RCPT IEC320-C14 PANEL QC
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 120 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
120 pcs360 pcs600 pcs1080 pcs
Data sheet
Voltage - UL:250VAC
Voltage - IEC:-
Termination:Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Switch Features:-
Series:FN 9244E
Panel Thickness:-
Panel Cutout Dimensions:Rectangular - 28.50mm x 21.50mm
Packaging:Bulk
Other Names:803323
FN9244ER-15-06-ND
Number of Positions:3
Mounting Type:Panel Mount, Flange
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material Flammability Rating:UL94 V-2
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Ingress Protection:IP40
Fuse Holder, Drawer:-
Fuse:No
Filter Type:Filtered (EMI, RFI) - Commercial
Features:Bleed Resistor, Earth Line Choke, Front or Rear Side Mount
Detailed Description:Power Entry Connector Receptacle, Male Blades IEC 320-C14 Panel Mount, Flange
Current - UL:15A