FN3026HP-50-72
Schaffner EMC, Inc.
FN3026HP-50-72
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy FN3026HP-50-72 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. FN3026HP-50-72
Manufacturer Schaffner EMC, Inc.
Description LINE FILTER 50A DIN RAIL
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 60 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs20 pcs40 pcs60 pcs
Data sheet
Voltage - Rated DC:-
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):520V
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):300V
Voltage - Rated AC:-
Termination Style:Terminal Block
Series:FN 3026
Other Names:802-281
802630
FN3026HP5072
Operating Temperature:-25°C ~ 100°C
Mounting Type:DIN Rail
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Inductance:-
Frequency - Operating:60Hz
Filter Type:Three Phase (Delta)
Current:50A