FMP300FRF73-357R
Buy FMP300FRF73-357R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. FMP300FRF73-357R
Manufacturer Yageo
Description RES MF 3W 1% AXIAL
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
Series:FMP
Resistance:357 Ohms
Power (Watts):3W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Features:Flame Proof, Safety
Detailed Description:357 Ohms ±1% 3W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Film