FMP300FBF73-174K
Buy FMP300FBF73-174K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. FMP300FBF73-174K
Manufacturer Yageo
Description RES MF 3W 1% AXIAL
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
Series:FMP
Resistance:174 kOhms
Power (Watts):3W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Features:Flame Proof, Safety
Detailed Description:174 kOhms ±1% 3W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Film