FMP200JT-52-33R
Yageo
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy FMP200JT-52-33R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. FMP200JT-52-33R
Manufacturer Yageo
Description RES MF 2W 5% AXIAL
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.154" Dia x 0.354" L (3.90mm x 9.00mm)
Series:FMP
Resistance:33 Ohms
Power (Watts):2W
Packaging:Tape & Box (TB)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:Flame Proof, Safety
Detailed Description:33 Ohms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Film