FMP200JT-52-2K7
Buy FMP200JT-52-2K7 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. FMP200JT-52-2K7
Manufacturer Yageo
Description RES MF 2W 5% AXIAL
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.154" Dia x 0.354" L (3.90mm x 9.00mm)
Series:FMP
Resistance:2.7 kOhms
Power (Watts):2W
Packaging:Tape & Box (TB)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Features:Flame Proof, Safety
Detailed Description:2.7 kOhms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Film