FMP200FRF52-3R24
Buy FMP200FRF52-3R24 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. FMP200FRF52-3R24
Manufacturer Yageo
Description RES MF 2W 1% AXIAL
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.154" Dia x 0.354" L (3.90mm x 9.00mm)
Series:FMP
Resistance:3.24 Ohms
Power (Watts):2W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Features:Flame Proof, Safety
Detailed Description:3.24 Ohms ±1% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Film