FMP200FBE52-43R
Buy FMP200FBE52-43R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. FMP200FBE52-43R
Manufacturer Yageo
Description RES MF 2W 1% AXIAL
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.154" Dia x 0.354" L (3.90mm x 9.00mm)
Series:FMP
Resistance:43 Ohms
Power (Watts):2W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Features:Flame Proof, Safety
Detailed Description:43 Ohms ±1% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Film