FMP100FTF52-130R
Buy FMP100FTF52-130R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. FMP100FTF52-130R
Manufacturer Yageo
Description RES MF 1W 1% AXIAL
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Series:FMP
Resistance:130 Ohms
Power (Watts):1W
Packaging:Tape & Box (TB)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Features:Flame Proof, Safety
Detailed Description:130 Ohms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Film