FMP100FRE52-249R
Buy FMP100FRE52-249R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. FMP100FRE52-249R
Manufacturer Yageo
Description RES MF 1W 1% AXIAL
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Series:FMP
Resistance:249 Ohms
Power (Watts):1W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Features:Flame Proof, Safety
Detailed Description:249 Ohms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Film