FMP-50JT-52-33K
Buy FMP-50JT-52-33K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. FMP-50JT-52-33K
Manufacturer Yageo
Description RES MF 1/2W 5% AXIAL
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)
Series:FMP
Resistance:33 kOhms
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Packaging:Tape & Box (TB)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Features:Flame Proof, Safety
Detailed Description:33 kOhms ±5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Film