Agastat Relays / TE Connectivity
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Request a Quote
Manufacturer Agastat Relays / TE Connectivity
Description HOOK-UP STRND 12AWG 600V VIOLET
(In US Dollars)
10000 pcs
Data sheet
Wire Gauge:12 AWG
Voltage:600V
Series:-
Ratings:-
Other Names:A13002-000
Operating Temperature:200°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Length:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Jacket Color:Violet
Jacket (Insulation) Thickness:0.007" (0.18mm)
Jacket (Insulation) Material:Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Jacket (Insulation) Diameter:0.101" (2.57mm)
Features:-
Detailed Description:12 AWG Hook-Up Wire 37/28 Violet 600V