FLDWC0311-12-9CS2736
Agastat Relays / TE Connectivity
FLDWC0311-12-9CS2736
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy FLDWC0311-12-9CS2736 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. FLDWC0311-12-9CS2736
Manufacturer Agastat Relays / TE Connectivity
Description HOOK-UP DUAL STRND 12AWG WHT 1'
(In US Dollars)
10000 pcs
Data sheet
Wire Gauge:12 AWG
Voltage:600V
Series:FlexLite
Ratings:-
Other Names:CM5742-000
Operating Temperature:-45°C ~ 125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Length:1.00' (0.30m)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Jacket Color:White
Jacket (Insulation) Thickness:0.004" (0.09mm)
Jacket (Insulation) Material:Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
Jacket (Insulation) Diameter:0.117" (2.97mm)
Features:-
Detailed Description:12 AWG Hook-Up, Dual Wall Wire 37/28 White 600V 1.00' (0.30m)