FLAX4K0200F
Vishay Precision Group
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy FLAX4K0200F with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. FLAX4K0200F
Manufacturer Vishay Precision Group
Description RES 4.02K OHM 1% 1/8W RADIAL
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
20 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±5ppm/°C
Supplier Device Package:Radial Lead
Size / Dimension:0.220" L x 0.087" W (5.60mm x 2.20mm)
Series:FLA
Resistance:4.02 kOhms
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-25°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Height - Seated (Max):0.264" (6.70mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:4.02 kOhms ±1% 0.125W, 1/8W Through Hole Resistor Radial Metal Foil