FKP4J001004B00KSSD
Buy FKP4J001004B00KSSD with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. FKP4J001004B00KSSD
Manufacturer WIMA
Description CAP FILM 100PF 10% 630VDC RAD
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 850 pcs
Reference Price
Data sheet
Voltage Rating - DC:630V
Voltage Rating - AC:350V
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Package / Case:Radial
Other Names:1928-1336
Operating Temperature:-55°C ~ 100°C
Manufacturer Standard Lead Time:20 Weeks
Lead Spacing:0.591" (15.00mm)
Height - Seated (Max):0.433" (11.00mm)
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP)
Detailed Description:100pF Film Capacitor 350V 630V Polypropylene (PP) Radial
Capacitance:100pF