FHG.2B.802.CLAD82
Buy FHG.2B.802.CLAD82 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. FHG.2B.802.CLAD82
Manufacturer LEMO
Description CONN PLUG MALE 3POS SOLDER CUP
Voltage Rating:-
Termination:Solder Cup
Shielding:Shielded
Shell Size, MIL:-
Shell Size - Insert:802
Shell Material:Brass
Shell Finish:Chrome
Series:2B
Packaging:Bulk
Orientation:G
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C
Number of Positions:3 (2 + 1 Coax)
Fastening Type:Push-Pull
Detailed Description:3 (2 + 1 Coax) Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup Gold
Current Rating:10A
Color:Silver
Cable Opening:0.283" ~ 0.323" (7.20mm ~ 8.20mm)