FHG.2B.319.CYCD62Z
Buy FHG.2B.319.CYCD62Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. FHG.2B.319.CYCD62Z
Manufacturer LEMO
Description CONN PLUG MALE 19POS GOLD CRIMP
Voltage Rating:-
Termination:Crimp
Shielding:Shielded
Shell Size, MIL:-
Shell Size - Insert:319
Packaging:Bulk
Other Names:Q11616174
Orientation:G
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C
Number of Positions:19
Fastening Type:Push-Pull
Detailed Description:19 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold
Current Rating:5A
Color:Silver
Cable Opening:0.205" ~ 0.244" (5.20mm ~ 6.20mm)