FHG.2B.310.CYCD62
Buy FHG.2B.310.CYCD62 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. FHG.2B.310.CYCD62
Manufacturer LEMO
Description CONN PLUG MALE 10POS GOLD CRIMP
Voltage Rating:-
Termination:Crimp
Shielding:Shielded
Shell Size, MIL:-
Shell Size - Insert:310
Orientation:G
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C
Number of Positions:10
Fastening Type:Push-Pull
Detailed Description:10 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold
Current Rating:8A
Color:Silver
Cable Opening:0.205" ~ 0.244" (5.20mm ~ 6.20mm)