FGJ.4B.324.CYMD12
Buy FGJ.4B.324.CYMD12 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. FGJ.4B.324.CYMD12
Manufacturer LEMO
Description CONN INLINE PLUG
Shell Size, MIL:-
Shell Size - Insert:324
Shell Material:Brass
Shell Finish:Chrome
Series:4B
Packaging:Bulk
Orientation:J
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C
Number of Positions:24
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Mounting Feature:-
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Fastening Type:Push-Pull
Detailed Description:24 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp
Current Rating:7A
Color:Silver
Cable Opening:0.417" ~ 0.472" (10.60mm ~ 12.00mm)