FGG.4B.330.CYCD15
Buy FGG.4B.330.CYCD15 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. FGG.4B.330.CYCD15
Manufacturer LEMO
Description CONN PLUG MALE 30POS GOLD CRIMP
Shell Size, MIL:-
Shell Size - Insert:330
Shell Material:Brass
Shell Finish:Chrome
Series:4B
Packaging:Bulk
Orientation:G
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C
Number of Positions:30
Fastening Type:Push-Pull
Detailed Description:30 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold
Current Rating:5A
Color:Silver
Cable Opening:0.535" ~ 0.591" (13.60mm ~ 15.00mm)