FGG.3B.326.CYCD10Z
Buy FGG.3B.326.CYCD10Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. FGG.3B.326.CYCD10Z
Manufacturer LEMO
Description CONN PLUG MALE 26POS GOLD CRIMP
Voltage Rating:-
Termination:Crimp
Shielding:Shielded
Shell Size, MIL:-
Shell Size - Insert:326
Orientation:G
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C
Number of Positions:26
Fastening Type:Push-Pull
Detailed Description:26 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold
Current Rating:4A
Color:Silver
Cable Opening:0.362" ~ 0.394" (9.20mm ~ 10.00mm)