FGG.3B.308.CYCD62Z
Buy FGG.3B.308.CYCD62Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. FGG.3B.308.CYCD62Z
Manufacturer LEMO
Description CONN PLUG MALE 8POS GOLD CRIMP
Voltage Rating:-
Termination:Crimp
Shielding:Shielded
Shell Size, MIL:-
Shell Size - Insert:308
Orientation:G
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C
Number of Positions:8
Fastening Type:Push-Pull
Detailed Description:8 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold
Current Rating:13A
Color:Silver
Cable Opening:0.193" ~ 0.244" (4.90mm ~ 6.20mm)