FGG.3B.307.CYCD11Z
Buy FGG.3B.307.CYCD11Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. FGG.3B.307.CYCD11Z
Manufacturer LEMO
Description CONN PLUG MALE 7POS GOLD CRIMP
Voltage Rating:-
Termination:Crimp
Shielding:Shielded
Shell Size, MIL:-
Shell Size - Insert:307
Orientation:G
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C
Number of Positions:7
Fastening Type:Push-Pull
Detailed Description:7 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold
Current Rating:15A
Color:Silver
Cable Opening:0.398" ~ 0.433" (10.10mm ~ 11.00mm)