FGG.2K.318.CLAK10Z
Buy FGG.2K.318.CLAK10Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. FGG.2K.318.CLAK10Z
Manufacturer LEMO
Description CONN PLUG MALE 18POS SOLDER CUP
Voltage Rating:-
Termination:Solder Cup
Shielding:Shielded
Shell Size, MIL:-
Shell Size - Insert:318
Orientation:G
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Number of Positions:18
Fastening Type:Push-Pull
Detailed Description:18 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup Gold
Current Rating:5.5A
Color:Silver
Cable Opening:0.378" ~ 0.394" (9.60mm ~ 10.00mm)