FDA2-17251QBKT3D-L
Fan-S Division / Qualtek Electronics Corp.
FDA2-17251QBKT3D-L
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy FDA2-17251QBKT3D-L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. FDA2-17251QBKT3D-L
Manufacturer Fan-S Division / Qualtek Electronics Corp.
Description FAN AXIAL 172X51MM 230VAC TERM
(In US Dollars)
12 pcs
Data sheet
Width:51.00mm
Weight:1.9 lbs (861.8g)
Voltage Range:-
Voltage - Rated:230VAC
Termination:2 Terminals
Static Pressure:0.768 in H2O (191.3 Pa)
Size / Dimension:Rectangular/Rounded - 172mm L x 151mm H
Series:HPLC, FDA2-17251
RPM:3300 RPM
Power (Watts):27.00W
Operating Temperature:-4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)
Noise:60.0 dB(A)
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Frame:Aluminum
Material - Blade:Plastic
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lifetime @ Temp.:100000 Hrs @ 25°C
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Ingress Protection:IP56M - Dust Protected, Water Resistant
Features:-
Fan Type:Tubeaxial
Current Rating:0.120A